05:50
21:39
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

‘Groene boa’ Jarno staat ongewapend tegenover drugscriminelen in het Twentse buitengebied – Tubantia

Groene boa Jarno Wesselink is vaak alleen op pad in het buitengebied van Twente waar bijna niemand komt. Zo nu en dan ziet hij daar drugsdeals en schietincidenten gebeuren. De groene boa is ongewapend dus optreden kan hij niet. ‘Ze staan je gewoon uit te lachen’, zegt hij.

Een portofoon en kogelwerend vest is het enige wat Wesselink bij zich heeft. En dat is niet genoeg volgens hem. ‘Als je geen dwangmiddelen hebt, dan staan ze je gewoon uit te lachen’.

Collega boa Wim Kutterik is daarentegen wel bewapend met een dienstpistool, wapenstok, pepperspray en handboeien. Dat had hij aangevraagd toen de regels nog soepeler waren. De groene boa’s zijn  de oren en ogen in het buitengebied en doen eigenlijk het werk de politie. En daar horen ook beschermingsmiddelen bij volgens Kutterik.

‘Groene boa’ Jarno staat ongewapend tegenover drugscriminelen in het Twentse buitengebied

Lees het hele bericht op de website van Tubantia
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items