05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Anoeska Vermeij

Ganzenjager Johan zag als eerste de dijk in Reeuwijk doorbreken: ‘Hij is de reddende engel’ – AD

Ganzenjager Johan Snaterse zag vermoedelijk als eerste dat de polder Tempel aan het onderlopen was. Hij sloeg snel alarm met de plaatselijke veehouder en zorgde ervoor dat het gat in de dijk gedicht werd.

,,Ik zou ganzen gaan jagen, want het stikt van die dieren in de polder”, vertelt Snaterse (55), die van beroep onderwaterlasser is. Hij woont aan de Tempeldijk. ,,Het was nog een beetje donker. Ik kijk de polder in en zie allemaal water staan. Ik had het nog nooit zo hoog gezien.”

Jagers zijn vaak op plekken waar niet veel mensen komen. En al helemaal niet op die tijden waarop wij daar rondlopen: ’s ochtends heel vroeg bijvoorbeeld. Dat betekent ook dat jagers regelmatig zaken als eersten signaleren.

Lees het hele bericht op de website van het AD

Ganzenjager Johan zag als eerste de dijk in Reeuwijk doorbreken: ‘Hij is de reddende engel’
  • Delen:

Gerelateerd nieuws