05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Frankrijk schiet meer dan 1.000 zwijnen langs grens – Nieuwe Oogst

Frankrijk heeft in 2019 meer dan 1.000 wilde zwijnen geschoten langs de grens met België ter bescherming tegen de Afrikaanse Varkenspest. Dat laat het l’Office national de la chasse et de la faune sauvage (ONCFS), het nationaal jachtbureau van Frankrijk, weten.

Nadat in september 2018 de Afrikaanse Varkenspest werd geconstateerd bij wilde zwijnen in de Belgische provincie Luxemburg, heeft Frankrijk de jacht op wilde zwijnen preventief geïntensiveerd en daar ook extra middelen, zoals nachtzichtkijkers, vangnetten en vangkooien voor vrijgemaakt. Tot nu toe zijn er in de Belgische regio, vlakbij de grens, 830 zwijnen positief getest op de Afrikaanse Varkenspest. In Frankrijk is tot nu toe nog geen een zwijn positief getest.

(…)

Lees het hele bericht gratis op de website van Nieuwe Oogst

nieuweoogst.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws