06:37
20:38
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

De ‘nachtwakers’ hebben het druk in Maas en Waal – De Gelderlander

In De Gelderlander van 11 december is er aandacht voor twee vrijwillige jachtopzichters/BOA’s. Zij zijn in dienst van de Wildbeheereenheid en houden toezicht in het buitengebied. Het is een proef van de provincie Gelderland om toezicht te vergroten in gebieden en op uren waarop politie niet aanwezig is. ‘Deze nachtelijke surveillances schrikken boeven af.’

Het toezicht in het buitengebied is onder een acceptabel minimum gekomen, stelt de Jagersvereniging al geruime tijd. En om haar woorden kracht bij te zetten, zette de Gelderse afdeling van de Jagersvereniging samen met de provincie Gelderland een proef op. Daarbij komen vrijwillige jachtopzichters/BOA’s in dienst van een wildbeheereenheid. Amel Kadic en Ger Otten zijn twee van hen.

Beide mannen zijn er van overtuigd dat van hun aanwezigheid een preventieve werking uitgaat. Zo betrapten ze een keer een man die hazen stroopte. ‘Dat zingt zich rond in dit wereldje.’ Otten en Kadic mogen verdachten ook daadwerkelijk aanhouden en beboeten.

Lees het hele artikel op De Gelderlander.nl

De ‘nachtwakers’ hebben het druk in Maas en Waal: er wordt volop gestroopt, gevist, gedeald, ingebroken en gecrosst
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items