05:32
21:39
Nachtmodus

Broedkorven plaatsen voor broedsucces eenden – RTV Utrecht

Ratten, kraaien, eksters, egels, Vlaamse gaaien: allemaal dieren die het hebben voorzien op eendeneieren en – kuikens. Er zijn nog veel eenden in Nederland, maar ze hebben het wel zwaar. Niet alleen door predatie, maar ook omdat er veel meer mannetjeseenden zijn dan vrouwtjeseenden.

Heidi en Wilco plaatsen daarom broedkorven die eieren en kuikens moet beschermen tegen predatoren. “Er zit een smalle opening in”, vertelt Wilco. “De eend kan er precies doorheen. Maar verder kan er niets bij komen. Hij staat 75 centimeter boven de grond.”

Luister het hele programma op de website van RTV Utrecht

Alle hens aan dek voor de eenden: 'Hun nesten zijn een snackbar voor jagende dieren'
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws