05:22
21:58
Nachtmodus

Brandbrief over predatie: meer dan de helft van de nesten leeg gevreten – Omroep Friesland

Het agrarisch collectief Sudwestkust heeft Provinciale Staten van Friesland een brandbrief gestuurd over predatie van weidevogelnesten. Dit jaar is tussen de 50% en 70% van alle nesten verloren gegaan. Dit heeft onder andere te maken met het grote aantal muizen van vorig jaar en de vele predatoren van voorgaande jaren.

Boeren en vrijwilligers in het agrarisch natuurbeheer willen meer ruimte om alle sorrten predatoren te bejagen in weidevogelkerngebieden. Omdat er weinig wordt gedaan om predatoren te beheren neemt de motivatie van weidevogelbeschermers erg af.

(…)

Lees het hele bericht op Omroep Friesland

www.omroepfriesland.nl
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items