06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Douwe Anne Verbrugge

Boeren willen weidevogel redden – De Telegraaf

In de Telegraaf verscheen deze week een groot artikel van twee boeren, Marcel Strijtveen en Bertwin Elshof. Dertien jaar geleden kochten zij voor enkele tonnen grond die aan hun bedrijf grensde. In totaal vijftig hectare. Die grond maakten ze geschikt voor weidevogels en beheren zij. Nu is het er een heus eldorado, aldus Elshof. Ze vertellen er over in de Telegraaf.

Financieel zijn ze er met deze actie niet op achteruit gegaan. Samen met de Vogelbescherming zorgden zij er voor dat hun melk voor een betere prijs van de hand gaat. Via de zuivelfabriek komt dit extra geld uiteindelijk weer bij de boer terecht, die zich zo gecompenseerd ziet voor een latere maaiperiode en daarmee een minder hoge opbrengst. En dat is fijn. Elshof: ‘We hoeven er echt niet rijk van te worden. Zolang wij er kunnen blijven wonen en ons beroep mogen uitoefenen, vind ik het allemaal best.’

Zeventig procent nesten leeggegeten

Toch hebben de boeren ook zorgen. 70% van de nesten is leeg voordat de eieren überhaupt uitgekomen zijn. Predatie. ‘We willen graag nog eens verdubbelen in de aantallen weidevogels die tijdens onafhankelijk onderzoek zijn geteld. En dat kan ook heus wel, mits ze ons een beetje de vrije hand geven’, hint Strijtveen naar het provinciaal gezag. ‘In de landen om ons heen, neem Duitsland en Frankrijk, kan men zulke dieren gewoon met mate bestrijden. Maar juist hier, waar 80 procent van de grutto’s broedt, is het verboden. (…) Wij denken een deel van het probleem op te kunnen lossen en we denken dat we dit beter kunnen dan de natuurorganisaties.’

In De Jager van maart 2018 verscheen een groot interview met beide boeren over hun werk in het Lierderholthuis.

Lees het hele artikel op Telegraaf.nl

Boeren willen weidevogel redden
  • Delen:

Meer informatie