05:50
21:39
Nachtmodus
Foto: Peter Knieriem

Binnenkort te zien in Oudewater, traplopende reeën: ‘Hier wordt toch iedereen blij van’ – RTV Utrecht

Zwemmen kunnen ze wel; de reeën die regelmatig gespot worden in de buurt van Oudewater. “Ze duiken het water in, de Lange Linschoten in of de IJssel op zoek naar nieuw terrein”, weet Ben van Winden die in de buurt in Snelrewaard woont. Het probleem is alleen dat de dieren lastig de kant op komen. “De brandweer heeft al een paar keer een ree uit het water gehaald. Ze kunnen er wel ín, maar niet eruit.”

Dat heeft alles te maken met de beschoeiing die onlangs door de gemeente geplaatst is. Die beschoeiing is nodig om de oever steviger te maken, maar het zorgt ervoor dat die dan wat steiler wordt. Van Winden: “Probeer het zelf maar eens. Je klimt makkelijker tegen een natuurvriendelijke oever op, dan kun je je vasthouden aan het gras en nu staat er ineens een beschoeiing die recht omhoog gaat.” Van Winden bedacht samen met de wildbeheerder iets waardoor de dieren toch makkelijk de kant op kunnen en niet hoeven te verdrinken: een reeëntrap.

Lees het hele artikel op de website van RTV Utrecht

Binnenkort te zien in Oudewater, traplopende reeën: 'Hier wordt toch iedereen blij van'
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws