05:32
21:39
Nachtmodus
Foto: Erik de Jonge

‘Bijna duizend damherten te veel in Zeeland’ – PZC

In Nederland leven ruim 6000 damherten in het wild. In Zeeland alleen leven er al ruim 1600. Zo’n duizend te veel.

Damherten komen in Zeeland in drie gebieden voor: de Manteling van Walcheren, de Kop van Schouwen en op het eiland de Haringvreter in het Veerse Meer. De streef standen van de gebieden zijn: 80 in de Manteling, 325 in de Kop van Schouwen en 150 op de Haringvreter.

Deze streefstand is gebaseerd op draagkracht van het gebied, schade aan gewassen en verkeersveiligheid. Afgelopen jaar waren er een kleine duizend te veel. Dat is een realistisch aantal, zegt Liduin Paree, adjunct-secretaris van de Faunabeheereenheid Zeeland. ,,We proberen de aantallen laag te houden, maar dat lukt niet altijd. Vooral de Kop van Schouwen is een moeilijk gebied, want het is enorm groot en je hebt er te maken met recreanten. Als er grote aantal moeten worden weggenomen, is dat moeilijk.” 

lees het hele bericht op de website van de PZC

pzc.nl
  • Delen:

Meer informatie