05:22
21:58
Nachtmodus

Besluitvorming schadebestrijding Noord-Holland begin mei

Jagersvereniging informeert leden

Het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft kennisgenomen van de uitspraak van de Raad van State over het Faunabeheerplan van de provincie en komt begin mei met een officieel besluit. De Raad van State oordeelde dat zowel de landelijke als de provinciale vrijstellingen in het faunabeheerplan van de provincie onvoldoende zijn onderbouwd. Beroep hiertegen is niet meer mogelijk.

Gezien de schadeposten van verschillende dieren – zoals bijvoorbeeld de houtduif – op de vrijstellingslijst is de uitspraak een grote tegenvaller voor de boeren in Noord-Holland. De Jagersvereniging heeft direct na de uitspraak de WBE’s in Noord-Holland en haar leden op de hoogte gebracht van de actuele situatie. Totdat Gedeputeerde Staten met een besluit komt, moeten de jagers in deze provincie zich strikt aan de Faunakalender houden. Hierin staat per diersoort de meest actuele situatie beschreven.

  • Delen:

Gerelateerd nieuws