05:39
21:31
Nachtmodus

Amalia behaalt jachtakte: ‘Goed voor het imago van vrouwelijke jager’ – RTL Nieuws

Kroonprinses Amalia heeft, net zoals haar vader Willem-Alexander, haar jachtakte behaald. Dat bevestigt de Rijksvoorlichtingsdienst. Een jonge vrouw past misschien niet in het plaatje van een typische jager. Maar zowel jager Debby Smit als de Commissie Jonge Jagers zien dat er steeds meer jonge mensen, maar vooral ook vrouwen geïnteresseerd zijn in jagen.

Al op jonge leeftijd kreeg Smit affiniteit met jagen. “Ik was echt een buitenkind en kwam regelmatig jagers tegen. Dat vond ik interessant, dus ging ik mee.” Later ging ze haar eigen jachtakte halen en nu is ze jachthouder. Het valt haar op dat er steeds vaker jongere mensen en ook vrouwen meegaan op jacht. “Het is echt voor een divers publiek toegankelijk. We zien dat als we de mensen meenemen op jacht, ze er ook binding mee krijgen. Dat is mooi om te zien.”

(…)

Lees het hele bericht op de website van RTL Nieuws

Amalia behaalt jachtakte: 'Goed voor het imago van vrouwelijke jager'
  • Delen:

Gerelateerd nieuws