05:33
21:38
Nachtmodus
Foto: Anoeska Vermeij

Aantal jonge jagers schiet omhoog: “Het gaat om respect tonen” – EditieNL

Op 19 juni sprak RTL Nieuws met jager Koen van Weelden naar aanleiding van de jacht praktijkexamens die vorige week plaatsvonden. De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging is aan het verjongen. De vereniging leidt dit jaar meer jagers tussen de 18 en 36 jaar op dan ooit. Van de ongeveer duizend beschikbare plaatsen is meer dan de helft bezet door iemand uit deze leeftijdsgroep. Het is voor het eerst in zestien jaar dat deze groep in de meerderheid is.

“De jongeren die ik spreek zien het voornamelijk als een manier om een alternatief te vinden voor gangbare veehouderij en om erachter te komen waar je voedsel nou echt vandaan komt”, vertelt Koen. Hij vindt het goed om te zien dat jongeren zich meer zijn gaan interesseren in de jacht. “Waar ik wel een beetje tegenop zie is het kleine groepje jagers dat het er even bij doet, maar die zijn er altijd.” Het doden van dieren doe je volgens Van Weelden namelijk niet voor je plezier. “Het gaat bij de jacht om het respect dat je toont. We bewijzen dan ook bij geschoten wild de laatste eer”, legt hij uit.

Lees het hele bericht op de website van RTL Nieuws

RTLNieuws.nl
  • Delen: