06:27
20:46
Nachtmodus
Foto: Jan van der Greef

Aanpak bevers groeit Waterschap Limburg boven het hoofd – De Limburger

Jagers moeten gaan helpen om bevers die te veel schade en overlast veroorzaken te schieten. Het aantal bevers in Limburg blijft groeien, het bestrijden kost het Waterschap veel tijd.

Het Waterschap schat het aantal bevers op 1100. De verwachting is dat dit aantal blijft groeien en dat de bevers daardoor nog meer schade en overlast gaan veroorzaken. Het Waterschap is veel tijd kwijt aan het bestrijden van bevers en daarom vraagt zij om hulp van jagers die aangesloten zijn bij een wildbeheereenheid in. Samen met de Faunabeheereenheid Limburg en de provincie wordt bekeken wat de mogelijkheden zijn. Als de jagers mogen helpen kunnen ook de kosten voor het beverbeheer omlaag.

Het schieten van de beschermde bevers mag alleen met een ontheffing als er sprake is van flinke schade of veiligheidsrisico’s, bijvoorbeeld aan kades of oevers. Het is het uiterste middel als bijvoorbeeld het gedeeltelijk verwijderen van dammen geen soelaas biedt.

Lees het hele bericht op de website van De Limburger

Aanpak bevers groeit Waterschap Limburg boven het hoofd
  • Delen:

Gerelateerd nieuws