05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Jan van der Greef

Tweede wolvin nu officieel gevestigd op de Veluwe

Deze week werd bekend, dat een tweede wolvin zich op de Veluwe heeft gevestigd. Men spreekt van vestiging als een wolf minimaal een half jaar lang aaneengesloten in eenzelfde gebied verblijft. Op basis van DNA-onderzoek in wolvenkeutels werd de vestiging van de tweede wolvin vastgesteld. 

De eerste wolvin vestigde zich in februari van dit jaar op de Noord-Veluwe. De tweede wolvin bevindt zich op de Zuid-Veluwe. Onderzoeker Hugh Jansman van Wageningen Environmental Research is niet verbaasd over de vestiging. Dat laat hij in diverse media weten.

Dat de wolvin onder meer twee edelherten als prooi pakte, wordt wel als opmerkelijk beschouwd. Jansman: ‘Met een welgemikte trap van het hert is de wolvin dood. En op de Veluwe zijn reeën genoeg als prooi, dat zijn hapklare brokken waarvan ook voor ons als onderzoekers weinig blijft liggen.’ De Stentor laat weten dat de wolvin mogelijk een raster gebruikte om de herten te bemachtigen.

Lees het volledige artikel in De Stentor

Tweede wolvin nu officieel gevestigd op de Veluwe
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws