05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Kwartaalbericht over de wolf – BIJ12

BIJ12 is de organisatie die namens alle provincies de beleidsuitvoering van het dossier van de wolf verzorgt. In het kwartaalbericht geeft BIJ12 inzicht in de activiteit van de wolf in Nederland. Dit bericht gaat over de periode van 1 november 2019 tot 1 februari 2020.  

In de periode 1 november 2019 tot 1 februari 2020 zijn bij het Wolvenmeldpunt van de Zoogdiervereniging (dat werkt in opdracht van BIJ12) 373 meldingen binnengekomen. Dit zijn alle meldingen rondom de wolf zoals drollen, schademeldingen en mogelijke waarnemingen. Van deze meldingen zijn 66 gevalideerd, wat wil zeggen: met zekerheid wolf.

Doodgereden wolf
Op 4 maart 2020 is een jonge wolf aangereden rondom de bossen van Epe. Uit onderzoek blijkt dat het gaat om een wolf van nog geen jaar oud. Het dier woog 40kg en had 1,7kg aan maaginhoud. Verder was de wolf in goede conditie en zijn er geen bijzonderheden vastgesteld.

Lees het volledige kwartaalbericht van BIJ12

Kwartaalbericht over de wolf
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items