05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Kuikens in het land, poes in de mand

Met de campagne Kuikens in het land, poes in de mand roepen verschillende natuurorganisaties en collectieven Friese kattenbezitters op om hun huisdieren ’s nachts thuis te houden. Katten vormen namelijk een groot gevaar voor de biodiversiteit.

Alleen in Nederland maken katten al 100 miljoen slachtoffers per jaar, waaronder een hoop weidevogels. ‘s Nachts zijn de kuikens op de grond extra kwetsbaar omdat hun ouders het gevaar niet zien aankomen en zo de aanvaller niet kunnen wegjagen. De Bond van Friese Vogelwachten is de trekker van de bewustwordingscampagne.

 

Lees meer over dit initiatief op de campagnewebsite

Kuikens in het land, poes in de mand
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws


Gerelateerde items