05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Jagersvereniging presenteert Beleid Afrikaanse varkenspest

Afrikaanse varkenspest (AVP) is een zeer besmettelijk virus voor gehouden varkens en wilde zwijnen. Het is wettelijk een aangifteplichtige ziekte. Het virus is niet gevaarlijk voor mensen. Het virus kan nog maanden in besmet en onverhit vlees of vleesproducten overleven. Dit betekent dat ook besmette dode varkens of delen van varkens een bron van besmetting kunnen zijn. Het virus kan nog enige maanden in bevroren vlees overleven.

AVP heeft zich door menselijke tussenkomst verspreid vanuit Afrika naar het westen van Azië. De laatste jaren heeft Afrikaanse varkenspest (AVP) zich ook gemanifesteerd onder de wilde zwijnen in de Baltische staten, delen van Oost-Polen, Italië en Tsjechië. Transport van varkens, producten hiervan of menselijke contacten met besmette varkens of producten vormen het grootste risico op verspreiding. Besmette varkens of wilde zwijnen kunnen andere dieren besmetten voordat de ziekteverschijnselen zichtbaar zijn.
Een uitbraak in Nederland heeft grote gevolgen voor de economie, de jacht en terreingebruik voor recreanten.

Lees hier het advies van de Jagersvereniging aan haar achterban.

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerde items