05:39
21:31
Nachtmodus

Jagers helpen wilde eenden maar schieten ze ook af, hoe zit dat? – RTV Utrecht

Voor jagers staat de maand januari onder andere in het teken van eendenkorven plaatsen. Ook in Wijk bij Duurstede zijn er tien eendenkorven neergezet in sloten en vijvers in de stad. Deze kunstnesten bieden de wilde eenden een veilige plek om te kunnen broeden. 

Ondanks dat de wilde eend nog steeds een van de meest voorkomende watervogels is, is er in Nederland een daling in aantallen broedparen te zien. Uit onderzoek van Sovon
blijkt dat de lage kuikenoverleving een waarschijnlijke oorzaak is van deze afname. Ook gaat minstens 60% van de eendennesten verloren. Om de wilde eend een handje te helpen plaatsen jagers sinds jaar en dag eendenkorven voor de wilde eend. 

Lees het hele bericht op de website van RTV Utrecht

Jagers helpen wilde eenden maar schieten ze ook af, hoe zit dat?
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws