05:39
21:31
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Geen vogelgriep bij bergeenden

Vanaf maandag 9 augustus zijn er op diverse stranden in de gemeenten Veere en Vlissingen grote aantallen dode bergeenden aangetroffen. De Nederlandse Voedsel- en warenautoriteit (NVWA) onderzocht de vogels en komt tot de conclusie dat er geen sprake is van vogelgriep.

‘Het onderzoek naar wat dan wel de oorzaak van de sterfte is wordt nu voortgezet door het Dutch Wildlife Health Centre in Utrecht’, aldus Judith van Kessel, persvoorlichter van NVWA. Op diverse stranden nabij Vlissingen en op het strand bij Ritthem spoelden recent circa 140 dode bergeenden aan. Op stranden tussen Dishoek en Westkapelle werden ongeveer 60 dode bergeenden aangetroffen. De eerste melding werd gedaan door een aanwezige strandwacht. Er waren geen meldingen van aangespoelde dode bergeenden op andere stranden in Zeeland.

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws