05:22
21:58
Nachtmodus
Foto: Maarten van der Belt

Eerste Drentse rotte wilde zwijnen verstopt zich in maisveld bij Beilen. Provincie Drenthe opent de jacht – Dagblad van het Noorden

De eerste vijf wilde zwijnen in Drenthe verstoppen zich in een maisveld aan het Vorrelveen. In de provincie Drenthe wordt er een nulstand gehanteerd. Dat betekent dat groot wild als wilde zwijnen, dam- en edelherten daar niet mogen leven.

Volgens de provincie gaat het om de eerste rotte op Drentse bodem. ,,Zo nu en dan worden individuele dieren gesignaleerd in Drenthe. Dit is de eerste groep’’, laat een woordvoerster weten. De wilde zwijnen brengen schade aan aan landbouwgewassen. Om schade en overlast binnen de perken te houden, is het noodzakelijk dat de wilde zwijnenpopulatie lage dichtheden heeft. Boeren en jagers vermoeden dat het niet bij enkele zwijnen blijft in Drenthe.

Lees het hele bericht op de website van het Dagblad van het Noorden

Eerste Drentse rotte wilde zwijnen verstopt zich in maisveld bij Beilen. Provincie Drenthe opent de jacht
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws