05:24
21:58
Nachtmodus
Foto: Jan Paulides

Denemarken wil hek bouwen aan Duitse grens, tegen zwijnen – NOS 4 juni 2018

Om de Afrikaanse varkenspest te weren wil Denemarken een hek bouwen langs de gehele grens met Duitsland, zo bericht NOS op haar website. De Afrikaanse varkenspest is een besmettelijke virusziekte die in Afrika, Oekraïne en Rusland al voorkomt en momenteel oprukt naar Oost-Europa.

Denemarken wil met het hek haar economie beschermen. Varkensvlees is een belangrijk exportproduct voor het land, vandaar dat Denemarken bereid is grote investeringen te doen. Niet alleen de bouw van het hek is gepland (voor dit najaar), ook zijn er plannen voor hoge boetes bij onzorgvuldig vervoer en start men met actiever beheer van de wildstand.

Denemarken wil hek bouwen aan Duitse grens - tegen zwijnen - website NOS 4 juni 2018

Lees het bericht
  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws