05:22
21:57
Nachtmodus
Foto: Marieke Odekerken

Portret Jaap van der Haar – Buit 2, 2018

‘De mens heeft de ruimte ingericht naar zijn eigen zin. Wegen aangelegd, aardappelen gepoot, runderen in de wei gezet en kippen in stallen gestopt. Wat veel mensen zich door de bio-industrie niet meer – willen – realiseren is dat voor ieder stukje vlees een dier sterft. Vroeger hing het karkas van een koe bij de slager, tegenwoordig liggen de biefstukjes in de vitrine.’

‘Sinds kort ben ik wethouder in Meppel voor een lokale groene partij. Daarnaast ben ik lid van GroenLinks en penningmeester geweest van het landelijk bestuur. De idealen van de partij komen overeen met de mijne, maar mijn hobby levert soms onbegrip op. Ik probeer uit te leggen dat de natuur niet in evenwicht blijft zonder beheer. En dat betekent ook afschot. Intern is over het algemeen begrip voor mijn visie, maar het politieke standpunt verandert natuurlijk niet.’

‘Mijn vrouw is opgegroeid in voormalig Nieuw-Guinea. Zij vindt het heel normaal dat je een dier moet doden voor vlees. Ik schiet nooit zomaar en gebruik de buit voor eigen consumptie. Als ik genoeg heb, geef ik het weg. Ja, ook aan partijgenoten. En die nemen een stukje ree maar al te graag aan.’

Jaap van der Haar: “Ik schiet nooit zomaar en gebruik de buit voor eigen consumptie. Als ik genoeg heb, geef ik het weg. Ja, ook aan partijgenoten. En die nemen een stukje ree maar al te graag aan.”


Meer weten over BUIT?

  • Delen:

Meer informatie