05:23
21:58
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Bestrijden wasbeer en wasbeerhond wordt mogelijk in Noord-Brabant

Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant heeft besloten dat jachtaktehouders op grond van de Wet natuurbescherming opdracht krijgen om de wasbeer en de wasbeerhond te bestrijden. Zodra dit beleid vastgesteld is in een zo genaamde opdracht zullen wij de jagers in Noord-Brabant hierover informeren. Pas vanaf dat moment is bestrijding formeel toegestaan.

Vestiging en verspreiding van invasieve exoten moeten op grond van Europese en nationale regelgeving worden voorkomen. Wasbeer en wasbeerhond vormen als predator bedreiging voor beschermde inheemse diersoorten en kunnen parasieten en ziektes met zich mee dragen die de volksgezondheid of de gezondheid van inheemse dieren kan schaden.

Joost Ploos van Amstel, voorzitter van de Jagersvereniging in Noord-Brabant, ”Ik ben blij dat de provincie op deze wijze een duidelijke invulling geeft aan Europese en nationale regels omtrent invasieve exoten en dat we mogelijkheden krijgen om Noord-Brabant vrij van deze soorten te houden.”

  • Delen:

Meer informatie


Gerelateerd nieuws