Zon op
06:12
Zon onder
21:17
Nachtmodus

Wie jaagt eet uit de natuur – NRC next

‘Op een dag moest ik jagen. Na jarenlang zelfverbouwde en in het wild verzamelde groentes gegeten te hebben, was het de beurt aan zelf verzameld wild vlees.’ Nadat Ellen Mookhoek één keer wild had geproefd, was ze om: vers wild vlees geeft net als verse wilde groentes een smaak die je niet kan kopen.

In haar stuk voor NRC en NRC next, Wie jaagt, eet uit de natuur, vertelt Mookhoek over haar keuze om te gaan jagen. Ze deelt met de lezer haar kennismaking met de jagerswereld en ontkracht de aanname dat niet jagen diervriendelijker zou zijn dan jagen. Daarbij belicht ze de consequenties van niet jagen aan de hand van twee successoorten: grauwe gans en ree.

Artikel in NRC-next van 22 juni 2015

Lees het volledige artikel op NRCnext.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws