Zon op
05:37
Zon onder
21:51
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Vos en kraai smullen van weidevogels – Nieuwe Oogst

Een toenemend aantal roofdieren jaagt op eieren en kuikens van weidevogels. Voor weidevogelboeren is de situatie ontmoedigend. De ontheffingen om onder meer vossen en kraaien te bestrijden worden vaak aangevochten.

De vos, kraai, steenmarter en buizerd. Het zijn een aantal belangrijke predatoren die de eieren en kuikens van weidevogels als de kievit en grutto opeten. Er zijn nog weinig harde cijfers over de toenamen van de populatie predatoren, maar weidevogelbeschermers maken zich grote zorgen.

Uit de database van LandschappenNL blijkt dat in 2015 en 2016 het predatieverlies van nesten bij de grutto tussen de 25 en 30 procent bedroeg. Het verlies van jonge kuikens die uit het nest komen, is eveneens groot.

Verder lezen in de Nieuwe Oogst

Nieuweoogst.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws