Zon op
05:39
Zon onder
21:49
Nachtmodus

Verbod lokmiddelen voor kraaiachtigen komt voor fruittelers op slecht moment – Nederlandse Fruittelers Organisatie

Het verbod op lokmiddelen voor kraaiachtigen en de andere diersoorten op de landelijke vrijstellingslijst komt op een heel slecht moment. Juist nu richten kraaiachtigen veel schade aan in appels en peren die op het punt staan om geoogst te worden. Dit jaar veroorzaken kraaiachtigen bovendien nog eens bijzonder veel schade. Zonder de inzet van lokmiddelen is het bij slimme vogels zoals kraaiachtigen zeer lastig om ze zo dichtbij te krijgen dat de jager het dier goed binnen schootsafstand krijgt. De weidelijkheidsregels van de jagers schrijven bovendien voor dat de jager alleen een schot kan lossen als hij zeker weet dat hij het juiste dier goed treft. De uitleg lijkt daarmee in strijd met de weidelijkheidsregels.

De NFO roept de minister van EZ op om deze uitleg nu te herzien. De sector is niet tevreden met de toezegging van EZ om er aan het eind van het jaar naar te zullen kijken.

Lees het hele bericht 'Verbod lokmiddelen voor kraaiachtigen komt voor fruittelers op slecht moment'

NFOFruit.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws