Zon op
05:35
Zon onder
21:53
Nachtmodus

Vegetarisch jagen, ganzeneieren rapen – Foodlog

“Eten uit de natuur, wildplukken en zelfs plaagdieren eten, voor veel mensen nog altijd een brug te ver. Foodlog brengt het dichterbij. Dankzij jager/verzamelaar Ellen Mookhoek, krijg je vanaf nu regelmatig ‘een kijkje in de keuken’. Vandaag haar eerste bijdrage, over een ‘vergeten’ deel van de ganzenplaag, de eieren. Daar kun je veel betere – en lekkerder – dingen mee doen, weet Ellen.

Ganzeneieren spreken tot de verbeelding, ze zijn oer. Een stevige schaal omhult een ei met een flinke oranje-gele dooier. Om het ei te breken is een flinke klap nodig, het eigeel is dikker en voller van kleur en substantie dan ons belangrijkste referentiepunt: het kippenei. Het ganzenei is ook vooral méér, de verhouding is 1 ganzenei op 3 medium kippeneieren. De smaak van ganzenei is anders, voller, maar toch vooral die van een lekker vers ei.”

Lees het volledige artikel op Foodlog.nl

  • Delen:


Gerelateerd nieuws