Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus
Foto: Dorjé van Halderen

Update vogelgriep 02/01 – beperkingsgebieden Biddinghuizen opgeheven

De Europese regels voor het bestrijden van vogelgriep bepalen dat een 10-kilometergebied met beperkende maatregelen rondom een besmet pluimveebedrijf ingesteld moet worden. Volgens diezelfde Europese regels kan het beperkingsgebied weer opgeheven worden, 30 dagen nadat het besmette bedrijf geruimd en ontsmet is.

Op 30 en 31 december om 00:00 uur verstreek die 30 dagen-periode voor de 10-kilometergebieden rondom het tweede en derde besmette pluimveebedrijf in Biddinghuizen. Die 10-kilometerzones zijn door het ministerie van Economische Zaken opgeheven. Er is in dat gebied nog wel een 10-kilometerzone rondom een bedrijf in Kamperveen van kracht, waar op 17 december vogelgriep werd vastgesteld.

Een actueel overzicht van de 10-kilometergebieden vindt u hier: http://www.rvo.nl/dierziektenviewer/

  • Delen:


Gerelateerd nieuws