Zon op
06:12
Zon onder
21:17
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselsbergs

Twee aanrijdingen met wilde zwijnen in Limburg en Brabant

Op 26 juni 2017 vonden er zowel in Limburg op de A2 ter hoogte van Kelpen – Oler als bij Valkenswaard op de N69 aanrijdingen plaats met rottes wilde zwijnen. In Limburg gingen 18 wilde zwijnen dood, in Brabant ging het om 14 wilde zwijnen.

In Dagblad De Limburger wordt gekeken naar de oorzaak van deze twee grote aanrijdingen. ‘De oorzaak van die toename is heel simpel volgens secretaris Alfred Melissen van de Faunabeheereenheid Limburg. „Hoe meer zwijnen,
hoe meer aanrijdingen.”
Het aantal wilde zwijnen in Limburg groeit snel. De winters zijn al jaren zacht, het voorjaar is ook dit jaar weer droog. Gevolg: er is voedsel in overvloed voor de dieren. „Ze komen bij ons vanuit het KempenBroek in België,” vertelt Hubert Stassen van de wildbeheereenheid Grenskant. „Ze steken over naar de gedekte tafel die de boeren aan deze kant van de grens voor ze maken. Er is maïs in overvloed en er liggen door het zachte weer zoveel eikels dat de zwijnen ze gewoon niet op krijgen.” Mede door de zachte winters krijgen de dieren meerdere keren per jaar jongen, en groeit de populatie nog sneller. ‘

  • Delen: