Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

Stop met het stilletjes vernietigen van heerlijke ganzeneieren – Vrij Nederland

“Vanwege overlast op Schiphol worden honderdduizenden ganzen vergast. Waarom eten we ze niet gewoon op?

Mijn lunch bestond uit een uitsmijter met één ei. Dat was genoeg. Het was namelijk een ganzenei. Van de kleine Canadese gans, om precies te zijn. Een heerlijk, smaakvol ei.

Ik had het ei die ochtend zelf geraapt, ergens in Noord-Holland. Ik heb beloofd om niet te zeggen waar. De natuurorganisatie die de grond beheert, is bang voor gedoe. Dat het ergens in Noord-Holland is, hoef ik niet te verzwijgen. Want u weet ook wel dat de kleine Canadees alleen daar voorkomt. Jaren geleden zijn er eens twintig eitjes uit Canada gehaald, vertelt jager en wildplukster Ellen Mookhoek. De Canadese gansjes moesten het stadspark van Hoorn opfleuren. Nu schijten ze massaal Noord-Holland onder.”

In Vrij Nederland schrijft Joël Broekaert een artikel over de stille vernietiging van heerlijke ganzeneieren.

Lees het volledige artikel op vn.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws