Zon op
07:05
Zon onder
20:16
Nachtmodus

Stelling: jacht als economische drager van natuurbescherming

Beelden van jagers, poserend met geschoten Afrikaans wild, zorgden het afgelopen jaar voor de nodige opschudding. Voornamelijk in Amerika en Europa ontstond een maatschappelijke discussie, deels aangezwengeld door social media. Het schieten van bijvoorbeeld leeuw ‘Cecil’ en ‘de grootste olifant van Zimbabwe’ leidde tot een debat over de rol van jacht als economische drager van natuurbescherming. Dit debat over natuurbescherming in Afrika kent grofweg twee kampen. Aan de ene kant wordt jacht neergezet als een verwaarloosbare factor naast recreatie als inkomstenbron, aan de andere kant wordt gewezen op het door de jacht gegenereerde (financiële) draagvlak voor toezicht op stroperij en gebiedsbescherming. Hoe zit het werkelijk?

(eerder verschenen in De Jager #3 2016)

  • Delen: