Zon op
05:29
Zon onder
21:56
Nachtmodus

Roelof Hemmen: ‘Door de jacht zijn mensen wie wij zijn’

Afgelopen maandag schreef nieuwslezer Roelof Hemmen een column over het feit dat hij jaagt, naar aanleiding van de commotie over het doden van een leeuw in Zimbabwe. Op dinsdagavond 4 augustus was Hemmen te gast in Jinek op NPO 1, waar hij geflankeerd door Jort Kelder uit de doeken doet waarom en hoe hij jaagt. Het gesprek gaat in op de beleving van de jacht en de motivatie van een jager.

Een fragment uit de column van Hemmen:

‘Dat is precies wat me dwarszit. Je kunt een leeuw, een giraffe of wat je maar wilt kopen. De gids leidt je erheen, je haalt de trekker over, en de kop wordt keurig opgezet thuisbezorgd. Dat is niet mijn jacht. Ik wil niet doodschieten voor een foto op Facebook en een leeuwenkop aan de muur. Of voor de kick. Een dier is geen ding. Ik kan ook slecht tegen varkens in een vrachtwagen, of kippen in een donkere schuur. Jagen is eten, en eten is leven. Samen aan de grote tafel, eten wat je zelf hebt binnengebracht. Dat geeft me wél een geluksgevoel.’

Jinek op NPO1

De uitzending van 4 augustus terugkijken
  • Delen:


Gerelateerd nieuws