Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

Plezierjacht versus benuttingsjacht – WNL Haagse Lobby

‘Jagers worden de accountants van het platteland, als dit wetsvoorstel doorgaat.’ Deze uitspraak is afkomstig van Jaco Geurts van CDA. Gisterenavond was Geurts samen met directeur Laurens Hoedemaker en lobbyist van de Dierenbescherming, de heer Alexander Bolemey, te gast in het radioprogramma Haagse Lobby. Geurts, Hoedemaker en Bolemey debatteerden over het wetsvoorstel van de nieuwe Wet Natuurbescherming. Dit wordt maandag 15 juni a.s. behandeld in de vaste kamercommissie van het ministerie van Economische Zaken.

Onderwerp van gesprek was de keuze van het woord ‘plezierjacht’ als framing door tegenstanders, het negatieve effect als de benuttingsjacht in Nederland aan banden wordt gelegd en de uitkomsten van het recente onderzoek uitgevoerd door Zest Marketing in opdracht van de Jagersvereniging.

Luister het volledige item (vanaf 22 minuten)

  • Delen:


Gerelateerd nieuws