Zon op
06:23
Zon onder
19:03
Nachtmodus
Foto: Lonneke Wiggers

Opnieuw hazenpest (tularemie) in Friesland

Een haas die begin januari bij het Dutch Wildlife Health Centre (DWHC) voor onderzoek werd ingeleverd, werd op basis van het histologisch onderzoek verdacht van hazenpest (tularemie). Voor verder onderzoek werd materiaal opgestuurd naar Wageningen Bioveterinary Research Lelystad (het voormalige Central Veterinary Institute, CVI). Het WBRL heeft nu bevestigd dat de haas inderdaad besmet was met de bacterie Francisella tularensis, de veroorzaker van hazenpest.

De dood gevonden haas kwam uit Zuidwest-Friesland, hemelsbreed zo’n 10 – 25 km ten westen van het gebied waar vorig jaar het eerste geval van hazenpest geconstateerd werd. In dit gebied bleek naderhand sprake van een uitbraak met 11 positieve hazen (februari – mei 2015). Daarnaast werden in 2015 nog drie losse gevallen van hazenpest vastgesteld in Zuid-Friesland (februari) , Overijssel (maart) en Gelderland (juni).

  • Delen:


Gerelateerd nieuws