Zon op
05:41
Zon onder
21:48
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

‘Nulstandbeleid moet op de schop’ – Gratis artikel De Jager #16 2017

Het grofwildbeheer in ons land is achterhaald. Althans, dat is de mening van Hugh Jansman van Wageningen Environmental Research (het voormalige Alterra). Hij wil van nulstandbeleid, gebieden waar grote hoefdieren niet mogen voorkomen, naar een aanpak die is gebaseerd op ‘nul schade’. Daarbij accepteren we, aldus Jansman, dat er wilde dieren in meer gebieden leven en voorkomen we tegelijkertijd dat ze buiten die gebieden schade aanrichten. Een van de mogelijkheden zou kunnen zijn om de stand van wilde dieren in kerngebieden flink te laten oplopen en aan de randen daarvan zogenaamde ‘landscapes of fear’ creëren, waardoor de dieren er niet uit gaan.

Kritisch
Wim Knol, ecoloog bij de Jagersvereniging, en Gerrit Jan Spek van Vereniging Wildbeheer Veluwe zijn kritisch. ‘Dit gaat in Nederland nooit lukken’, aldus Knol. Hij noemt het verhaal van Jansman ‘meer een opvatting met een aantal interessante onderdelen, dan een plan gebaseerd op feiten’.

Lees het hele artikel gratis!

  • Delen:


Gerelateerd nieuws