Zon op
05:35
Zon onder
21:53
Nachtmodus
Foto: Reinier Enzerink

Nederland negeert internationale richtlijnen ganzenbejaging – Nieuws & Co Radio 1

Nederland is het enige land in Europa waar bejaging van ganzen in de nazomer, herfst en winter verboden is. Tegelijkertijd doen provincies in de broed- en ruiperiode van deze dieren van alles om de enorme aantallen ganzen naar beneden te brengen, inclusief het schieten van ganzen op het nest en het vangen en vergassen van ruiende dieren.

Directeur Laurens Hoedemaker benadrukt in het nieuwsprogramma Nieuws & Co op NPO Radio 1 het absurde van deze situatie. Daarnaast is hij ertegen vanuit dierenwelzijsoogpunt: ‘Dit is absoluut onfatsoenlijk, respectloos. Dit gaat in tegen de ethiek van jagers, want je schiet geen dieren die niet kunnen weg kunnen vliegen omdat ze aan het ruien zijn.’

Luister aflevering tussen 16.00 en 17.00 uur terug

Nieuws & Co, 30 mei 2018 - vanaf 9.45 minuten
  • Delen:


Gerelateerd nieuws