Zon op
08:35
Zon onder
16:23
Nachtmodus

Natuurlijk: Redden wat er nog te redden valt – Leeuwarder Courant 1 mei 2018

In de Leeuwarder Courant van 1 mei verscheen een artikel over weidevogelbeheer, de oorzaken van de minieme aanwas van weidevogels en de mogelijke oplossingen.

Doordrongen van de noodzaak om weidevogels de komende decennia te behoeden voor uitsterven steekt de provincie Fryslân jaarlijks 12 miljoen euro in weidevogelbeheer om te redden wat er te redden valt. Het zal tenslotte een aantal jaren duren voordat het landschap dusdanig is ingericht dat het een geschikt leefgebied is voor de weidevogels – iets waar aan gewerkt wordt via natuurinclusieve landbouw.

Afgezet tegen die miljoeneninvestering moet daaraan voorafgaand voorkomen worden dat “het grootste deel van de eieren en kuikens ten prooi valt aan predatoren, want dan kachelt de vogelstand nog verder achteruit”. De oorzaken van de achteruitgang zijn tenslotte, volgens onafhankelijke onderzoekers: predatie en voedselgebrek. “En daarom is een gerichte aanpak van roofdieren gerechtvaardigd.”

Lees het hele artikel

  • Delen:


Gerelateerd nieuws