Zon op
05:27
Zon onder
21:45
Nachtmodus
Foto: Meijco van Velzen

Muskusrat, moet je ook eens proberen, lekker! – NPO Radio 1

Een muskusrat is vaak niet het eerste waar mensen aan denken bij een lekker hapje. Toch heeft Ellen Mookhoek een zwak voor het diertje: ‘”Muskusratten zijn eigenlijk gewoon kleine bevers, ongelooflijk schattige beestjes”

Ellen Mookhoek was deze week te gast bij Langs de Lijn en Omstreken van NPO1, waarin ze op de radio uitlegde wat jagen voor haar betekent. Ook beschreef ze in een artikel op de website hoe ze voor de eerste keer een muskusrat slachtte, en wat voor emoties ze daarbij voelde. Volgens de jaagster is muskusrat erg lekker, vooral in combinatie met een glas rode wijn.

Mookhoek noemt zich met een knipoog jager/verzamelaar. De meest kritische reacties krijgt ze vooral van stadsbewoners “die er ondertussen geen moeite mee hebben vlees bij de kiloknaller te halen”, constateert ze met relativering. “Vegetarische vrienden hebben er vaak beter over nagedacht en snappen het vaak wel. Maar veel mensen in de stad leven gewoon op te grote afstand van de natuur.”

Beluister het fragment Ellen Mookhoek:

Meer op nporadio1.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws