Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

Meer vogelbotsingen op Schiphol – Noordhollands Dagblad

Het aantal botsingen van vliegtuigen met vogels, birdstrikes, op Schiphol blijft toenemen. Met name in het derde kwartaal is de laatste jaren sprake van een forse groei. Dit meldt het Noordhollands Dagblad op maandag 17 december.

Uit cijfers van het Bureau Luchtvaartongevallen wordt duidelijk dat vanaf 2013 het aantal vogelaanvaringen toeneemt. Van ruim 550 naar bijna 850 in 2017. De groei zit vooral in het derde kwartaal. Dat is de periode dat trekvogels de luchthaven passeren. De cijfers over de eerste negen maanden van dit jaar laten een verdere stijging zien.

Ganzen
Ganzen zijn vanwege hun gewicht het grootste gevaar. Die inslag kan een cockpitraam vernielen, de neus zwaar beschadigen of een motor doen uitvallen. (…) Na een rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid besloot de overheid serieus werk te maken van het verminderen van de fors gegroeide ganzenpopulatie. Jagers zijn sindsdien extra actief.

 

Lees het hele bericht op de website van het Noordhollands Dagblad

www.noordhollandsdagblad.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws