Zon op
07:03
Zon onder
20:18
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Meer mensen jagen, Roelof Hemmen vertelt waarom daar niks mis mee is – NPO Radio 2 Ekdom in de ochtend

Steeds meer meer mensen gaan jagen, presentator Gerard Ekdom vraagt jager Roelof Hemmen wat je eigenlijk moet doen en kunnen om in Nederland te jagen. Vervolgens volgt de hamvraag: ‘waarom jagen jagers eigenlijk?’

 

Radio 2

Gerard Ekdom stelt jager Roelof Hemmen de vraag waarom en hoe jagers jagen in Nederland

Vanaf einde zomer tot het einde van het jaar zijn de populaties van de kleinere wildsoorten – haas, konijn, wilde eend, fazant en houtduif – op hun sterkst. Dit is dan ook de periode waarin een jager tijdens het jachtseizoen een aantal dieren kan schieten om op te eten: de benuttingsjacht. Dit kan alleen als er voldoende wild in het jachtgebied leeft. De jager is bij wet verplicht om te zorgen voor een wildstand waar hij verantwoord uit kan oogsten, zonder dat er schade aan de landbouw ontstaat door een grote hoeveelheid wild. Jagers eten al het eetbare wild op of verkopen het aan poeliers, restaurants of mensen in hun omgeving. Via het initiatief Wild op de Kaart kan iedere Nederlander makkelijk zien waar hij wild kan eten of wild kan kopen.

Luister het interview met Roelof Hemmen op NPO Radio 2 terug

nporadio2.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws