Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

LTO wil ‘statiegeldregeling’ voor faunaschade – Nieuwe Oogst

Het behandelbedrag van 300 euro voor een tegemoetkoming voor wildschade uit het Faunafonds moet op zijn minst worden omgezet in een ‘statiegeldregeling’.

Dat voorstel doet LTO Nederland in een brief aan het Interprovinciaal Overleg (IPO). De provincies zijn verantwoordelijk voor de schadevergoedingen aan landbouwgewassen door wild, zoals ganzen.

Een ‘statiegeldregeling’ betekent dat bij een verzoek om schadevergoeding het behandelbedrag wel betaald moet worden, maar dat dit bedrag wordt terugbetaald als het verzoek om een tegemoetkoming in de schade wordt gehonoreerd.

Daarmee wordt bereikt dat agrariërs geringe schade en wildschade waarvan op voorhand duidelijk is dat die niet wordt vergoed, niet melden. Daarmee worden volgens LTO vermijdbare uitvoeringskosten vermeden.

Rechtvaardigheid

LTO vindt dat een ‘statiegeldregeling’ tegemoet aan een gevoel van rechtvaardigheid. De invoering van het behandelbedrag heeft ertoe geleid dat veel agrariërs wildschade niet meer melden. Het werpt een te hoge drempel op.

[…]

Verder lezen op Nieuwe Oogst

Nieuweoogst.nu
  • Delen:


Gerelateerd nieuws