Zon op
05:25
Zon onder
21:48
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

‘Leeuw neerschieten kan helpen’ – De Volkskrant

Een goed georganiseerde, duurzame trofeejacht op leeuwen kan een positief effect hebben op het natuurbeheer in Tanzania, betogen Britse onderzoekers. Vandaag verscheen hierover een artikel in De Volkskrant. Het artikel refereert naar het onderzoek dat gepubliceerd werd in tijdschrift PLoS one.

Het geld dat verdiend wordt aan deze vorm van jacht (pachten van gronden, etc.) wordt onder meer gebruikt voor het onderhoud van de parken en de strijd tegen stropers. Dit komt het leven van leeuwen en andere dieren ten goede.

In het artikel geeft Henry Brink, universiteit Kent en hoofdauteur van het onderzoek, ook aan dat langdurige contracten met de huurders van de grond de voorkeur genieten. Daar verloopt de jacht meer duurzaam, dan bij huurders met kortlopende contracten.

Een andere onderzoeker, niet verbonden aan deze studie, stelt, dat het verbieden van de trofeejacht juist kan leiden tot verlies van habitat, omdat beschermd gebied in gebruik wordt genomen voor landbouw.

Lees het hele artikel 'Leeuw neerschieten kan helpen'

Volkskrant.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws