Zon op
07:14
Zon onder
20:10
Nachtmodus
Foto: Bas Worm

Gratis artikel: Leeftijdsontwikkeling reebok in beeld – De Jager 2017 #5

Het jachtseizoen voor reebokken is in alle provincies vanaf 1 mei geopend. Daarbij maakt de jager een inschatting van de leeftijd van de dieren in zijn veld. Dat noemt hij ‘aanspreken’. Vaak wordt bij het aanspreken te veel de nadruk gelegd op het gewei als indicator voor de leeftijd. Net als voor de reegeit (het vrouwelijk ree) geldt ook voor de reebok dat de lichaamsbouw het belangrijkste kenmerk is om de leeftijd te schatten.

Auteur Bas Worm volgt één reebok over een periode van acht jaar. Aan de hand van de beelden van de ‘Rietschotbok’ – de bijnaam die hij deze bok gegeven heeft – vertelt hij over de leeftijdsontwikkeling van de bok en vertelt hij waar men op moet letten bij een juiste leeftijdsinschatting.

Gratis De Jager op proef thuis?

Informatiepakket aanvragen

De rietschotbok door de jaren heen

  • Delen:


Gerelateerd nieuws