Zon op
05:28
Zon onder
21:57
Nachtmodus

Koken met van boven: gans uit Akersloot

Pocheren, fileren, grillen en villen: met Yvette van Boven lijkt het zelfs voor de grootste keukenkneus haalbaar. Deze zomer tovert ze vanaf maandag 17 augustus tien dagen lang voor de VPRO verschillende gerechten op tafel, met producten die je vindt in en rond je huis.

aflevering 8: gans uit akersloot

Vroeger kwamen ganzen naar Nederland om te overwinteren, maar nu blijven steeds meer ganzen ook in de zomer in Nederland. Het zijn er zo veel dat ze een plaag vormen voor boeren en vliegverkeer en dus worden de ganzen massaal vernietigd. Zonde, want het is heel mooi biologisch wild dat we net zo goed kunnen opeten. Yvette maakt er smeuïge rilettes van. En met de ganzenborsten weet ze ook wel raad; op het dak van Joris rookt ze ze in een rookton. Als bijgerecht maakt Yvette een rode rijstsalade en een cocktail die ze met witte vlierbloesem in de – jawel – afwasmachine maakt, krijgt de sprankelende naam clean herbal spritz.

screenshot koken met van boven

Koken met van boven - VPRO terugkijken

uitzending 8: gans uit Akersloot
  • Delen:


Gerelateerd nieuws