Zon op
05:29
Zon onder
21:43
Nachtmodus
Foto: Erik van Til

Kat krijgt verplichte chip, net als hond – Algemeen Dagblad 7 februari 2018

Gemeenten kunnen hun inwoners straks verplichten hun kat te laten chippen. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat regelen.

Vorig jaar hield een groot aantal gemeenten, waaronder Amsterdam, Rotterdam en Utrecht, een pleidooi voor de invoering van een dergelijke chipplicht voor katten. Voor honden bestaat die al. Gemeenten zitten jaarlijks met duizenden katten in hun maag die in het asiel terecht komen en die niet aan hun baasje kunnen worden terugbezorgd. Ook zou chippen het aantal zwerfkatten fors kunnen beperken. De Kamer wil de gemeenten tegemoet komen en roept het kabinet op dat wettelijk mogelijk te maken.

Volgens initiatiefnemer Tjeerd de Groot van regeringspartij D66 helpt de maatregel vooral bij het terugvinden van katten. ,,Zo voorkomen we dat er katten onnodig verwilderen.’’ Jaarlijks komen er ruim 35 duizend katten in een asiel terecht. Daarvan kan maar zo’n 15 procent aan de hand van chipgegevens worden terugbezorgd aan de baasjes.

Lees verder in het artikel van het Algemeen Dagblad.

U vindt het standpunt van de Jagersvereniging hier.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws