Zon op
05:27
Zon onder
21:45
Nachtmodus
Foto: Michael Migos

Jagersvereniging: ‘Schiet vossen om de grutto te redden’ – Dit is de Dag – Radio 1

De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging stuurt deze week een pleidooi naar de Tweede Kamer voor ruimere jachtmogelijkheden om weidevogels te beschermen. De vereniging wil de vos afschieten om de grutto te redden. Maar is dat een goed idee? 

‘Ja’, zegt Laurens Hoedemaker van de Jagersvereniging. ‘Wij zien dat het slecht gaat met de grutto. De vos is een grote bedreiging voor die weidevogel en dus moeten we daar wat aan doen.’  

Niko Koffeman van de Partij voor de Dieren ziet vooral een pleidooi voor meer schieten. ‘Uit de cijfers blijkt dat de vos niet eens in de top tien van bedreigingen voor de grutto staat. Daarnaast: als wij hier niet in staat zijn om de omstandigheden te scheppen die de grutto in ons land kan houden zónder schieten, is het misschien zo erg niet dat de vogel ons land verlaat.’

Luister de uitzending van Dit is de Dag op maandag 5 maart 2018, 18:30 uur

www.NPOradio1.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws