Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

Jager redt drieling reekalveren uit de sloot

Van een lid van de Jagersvereniging uit Noord-Brabant ontvingen we bericht over een actie in zijn jachtveld. Jagers zijn de ogen en oren in het Nederlandse buitengebied en komen in actie als zij ongewone zaken waarnemen. Het redden van reekalveren voordat boeren hun weilanden maaien is bekend, maar hier betreft het een uniek voorval:

‘Op zondag  28 juni 2015, werd ik omstreeks 18.30 uur, gebeld door een omwonende van mijn jachtveld. Hij had een rondje in mijn jachtveld gelopen en gezien dat een reegeit met twee kalveren in de sloot zat. Hierna heb ik contact op genomen met mijn buurjager die dichter bij het jachtveld woont en hem verzocht naar de melder te gaan. De jager is met hem naar de plaats gereden waar de kalfjes in de sloot lagen. Door hem werd in plaats van twee kalfjes zelfs een drieling aangetroffen! De slootkant was zo hoog dat de dieren er zonder menselijke hulp er niet uit konden komen.’

De reekalfjes werden in een bosperceel even verderop afgelegd, om zich daar weer te herenigen met de reegeit.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws