Zon op
05:41
Zon onder
21:48
Nachtmodus

Hazenpest vastgesteld in Zenderen, Overijssel

Bijna jaarlijks zijn er wel een of enkele meldingen van hazenpest (Tularemie) in Nederland. Recent is hazenpest vastgesteld in een dode haas die door jagers is opgestuurd uit Overijssel.

Hazenpest wordt de laatste jaren vaker in Nederland aangetroffen in dood gevonden hazen. Het is een voor de mens besmettelijke ziekte die ook aangifteplichtig is.
Hoewel de ziekte beperkt wordt opgemerkt, is het belangrijk dat jagers hiermee rekening houden wanneer ze in contact komen met hazen. Werk hygiënisch en met handschoenen! Ook voor jachthonden is hazenpest besmettelijk dus voer ze geen rauw afval van hazen.

Meld dood haas bij DWHC
Het is belangrijk om bij de vondst van meerdere dode hazen contact op te nemen met het DWHC in Utrecht. Zij beslissen of de dode hazen in aanmerking komen voor onderzoek. In dat geval krijgt de jager instructie en worden ze gratis opgehaald voor onderzoek.

Meer over hazenpest in Zenderen op DWHC.nl

Lees het volledige bericht
  • Delen:


Gerelateerd nieuws