Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus
Foto: Sander Boer

Gratis artikel: ‘Verkoop je boodschap, je hebt een goed verhaal! – De Jager #12’

Interview met Marco Kraal van Sportvisserij Nederland

Hij is een van de gezichten van vissend Nederland. Dankzij de populariteit van het televisie-programma Vis TV kennen veel mensen Marco Kraal, in het dagelijks leven editor bij Sportvisserij Nederland (ruim 524.000 leden) en in zijn vrije tijd regelmatig te vinden aan de waterkant. Wat kunnen jagers leren van de succesvolle aanpak van de man met de hengel?

'We leven in een verstedelijkt land. Velen hebben nog weinig weet van de natuur. Met als risico dat het maatschappelijk draagvlak voor de natuur op termijn afkaft. Juist door mensen in contact te brengen met de natuur, door mensen te laten genieten, versterk je je verhaal, creëer je de nodige betrokkenheid.’ - Marco Kraal van Sportvisserij Nederland

‘Door mensen te laten genieten in de natuur, versterk je je verhaal, creëer je de nodige betrokkenheid.’ – Marco Kraal van Sportvisserij Nederland

Je bent net terug van vakantie. Is dat een vakantie die zich voornamelijk heeft afgespeeld rond plassen en poelen?

‘Ik ben eerst een week gaan karperen in Frankrijk. Daarna een dagje naar huis en vervolgens drie weken met mijn gezin naar Zuid-Frankrijk. Fietsen. En vissen, niet te vergeten. Mijn vrouw beseft wat dat vissen voor me betekent. Het is een passie met soms obsessieve kantjes.’

En je zoon?

‘Die vist niet, maar wil gaan jagen. Hij is zestien en koestert dat voornemen al vanaf zijn twaalfde. Hij heeft vier jaar gewerkt op een kinderboerderij, omdat hij gek is op dieren. “Hoe rijm je dat met jagen?” hield ik hem in het begin plagerig voor. Dan zei hij: “Ik hou van vlees eten, maar wil dat wel puur en eerlijk hebben”. Ik vind het mooi dat hij daar op die leeftijd al zo bewust mee bezig is.’

Lees het volledige artikel:

 

 

Noot van de redactie: dit artikel verscheen in nummer 12 van De Jager, die op 9 september bij onze leden werd bezorgd.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws