Zon op
05:29
Zon onder
21:43
Nachtmodus
Foto: Eimer Wieldraaijer

Gratis artikel – Jos Hooijmeijer Rijksuniversiteit Groningen over weidevogels

In het maartnummer van De Jager verscheen een groot interview met Jos Hooijmeijer. Hij is veldbioloog en trekvogelonderzoeker en verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen.

In dit interview wordt Hooijmeijer gevraagd naar de stand van de weidevogels, de factoren voor teruggang, de rol van predatie en het belang van bejaging.

Hooijmeijer: ‘Er is geen vogelsoort te bedenken waar Nederland zo belangrijk voor is als de grutto. Van de Noordwest-Europese populatie broedt 85% in ons land. Daarnaast belichaamt de grutto voor een groot deel de Nederlandse identiteit. Tweederde van ons landschap bestaat uit landbouwgrond, terwijl de grutto met die landbouw opgekomen is. (…) Ik zie de grutto als ambassadeur voor een gezond landschap.’

Lees het volledige artikel via Issuu.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws